Poznaj nas bliżej...

O Firmie

Firma SONICTECH powstała w 2004 roku. Od samego początku zajmowała się produkcją i sprzedażą maszyn wykorzystujących technologie ultradźwiękowe. Nasi specjaliści podchodząc do pracy z zapałem i pełnym zaangażowaniem opracowują coraz to nowsze i lepsze rozwiązania technologiczne aby sprostać wymaganiom wszystkich Klientów.

Dostosowujemy urządzenia do specyfiki linii produkcyjnej oraz budujemy całe maszyny. Niezawodność, precyzja, wysoki standard wykonania oraz pełen serwis naszych urządzeń jest wysoce ceniony na rynku produkcyjnym całej Polski, Europy oraz Azji.  

Czym się obecnie zajmujemy?

Wyspecjalizowaliśmy się w szeroko pojmowanej technologii ultradźwiękowej, w szczególności wykorzystywanej do łączenia tworzyw sztucznych amorficznych (m.in. ABS, SAN, PC, PMMA) oraz półkrystalicznych (m.in. PA, PE, PP, POM, PET itp.)

Nie ograniczamy się tylko do technologii ultradźwiękowej, dostarczamy również urządzenia do zgrzewania laserowego tworzyw sztucznych i metodą rotacyjną.

Urządzenia SONICTECH powstają w oparciu maszyny CNC, dzięki którym gwarantujemy najwyższą jakość i powtarzalność. Naszymi głównymi odbiorcami są firmy z branży motoryzacyjnej (automotive). Dostarczamy Klientom, to czego oczekują, czyli ponadprzeciętną jakość, powtarzalność i niezawodność urządzeń.

Co decyduje o naszej silnej pozycji?

Własne zaplecze sprzętowe i technologiczne – jesteśmy zarówno dystrybutorami, jak i producentami urządzeń.

Szybka sprzedaż i serwis – nasi Klienci mają zagwarantowaną obsługę i pomoc w całej Polsce. Dysponujemy własnymi magazynami, w których składujemy elementy serwisowe i podzespoły naszych zgrzewarek. Dlatego nie każemy długo czekać na dostawę, naprawę czy modernizację zakupionego sprzętu.

Jakość ponad wszystko – dostarczamy bezpieczny i wydajny sprzęt, ponieważ nie obniżamy cen kosztem jakości. Ręczymy za nasze zgrzewarki, które dzięki sztywnym konstrukcjom żeliwnym (zgrzewarki 20kHz) oraz aluminiowym (zgrzewarki 35kHz) zapewniają minimalne drgania i perfekcyjne łączenia. Większość narzędzi wykonujemy ze stopu tytanowego.

Wykształcona i wyspecjalizowana kadra – czujemy się dumni, że w naszych szeregach pracują tak zmotywowani, zaangażowani i doświadczeni specjaliści. Zatrudniamy wysokiej klasy inżynierów, konstruktorów, którzy zdobywali wiedzę w takich branżach jak lotnictwo czy mechanika precyzyjna.

Merytoryczna pomoc – jesteśmy gotowi stawić czoła największym wyzwaniom, doradzić na każdym etapie projektowania, rozwiązać niemal każdy problem naszego Klienta.
 
Polski kapitałSONICTECH to w 100% polska firma, zatrudniająca polskich ekspertów. Od kilkunastu lat w naszym kraju rozwijamy świadomość przydatności, jakości i niezawodności technologii ultradźwiękowej. Dzięki tym zabiegom wciąż zacieśniamy relacje z naszymi Klientami realizując wspólnie kolejne projekty i nowe wdrożenia technologii ultradźwiękowej.

Nasze plany na przyszłość

Już dziś z naszą ofertą wykraczamy poza Europę, docierając do Klientów z Azji. Na tym nie poprzestajemy – co roku zwiększamy sprzedaż i zatrudnienie średnio o 20%.

W czym możemy Państwu pomóc?
Nie tylko chcemy dostarczać urządzenia. Pragniemy, by oferowane przez nas technologie ułatwiły i usprawniły Państwa pracę, przyczyniły się do zwiększenia wydajności i jakości produkcji.

Wybór branży

Rozwiązania branżowe SONICTECH, to odpowiedź na specyficzne wymagania naszych Klientów. Opracowując spersonalizowaną technologię, bazujemy na innowacyjności i szerokiej wiedzy specjalistów z zakresu wykorzystania ultradźwięków.

Branża motoryzacyjna

Trwałość i bezpieczeństwo

Gdy w grę wchodzi łączenie ponad 10 000 termoplastycznych elementów pojazdu, technologia ultradźwiękowa zapewnia precyzję, powtarzalność, estetykę oraz trwałość.

Zgrzewarki dla przemysłu motoryzacyjnego spełniają wszelkie kryteria niezbędne do optymalizacji i walidacji procesów łączenia wielu komponentów.

Sprawdź szczegóły

Branża konsumencka

Elastyczna produkcja

Ciągłe innowacje na rynku sprzętu domowego sprawiają, że wymagania konsumentów są coraz wyższe. Przy codziennym używaniu sprzętu liczą się szczelność, wytrzymałość, dokładność, doskonały wygląd i staranne wykończenie powierzchni.

Dzięki technologii zgrzewania ultradźwiękowego dostępny jest ekonomiczny sposób łączenia dowolnych komponentów.

Sprawdź szczegóły

Branża spożywcza

Idealne krawędzie cięcia

Technologia ultradźwiękowa doskonale sprawdza się do cięcia produktów spożywczych – szczególnie tych bardzo kruchych, kremowych lub miękkich. Przy pomocy ultradźwięków nie dochodzi do deformacji produktu, co oznacza, że można wycinać nawet bardzo cienkie plasterki.

Minimalne tarcie powierzchniowe gwarantuje czyste cięcie przy niewielkim nagromadzeniu produktu na ostrzu. Szybkie i czyste cięcie zwiększa produktywność i minimalizuje czas czyszczenia.

Sprawdź szczegóły

Branża tekstylna

Wygoda i higiena

Szybki proces zgrzewania włóknin pozwala uzyskać miękkie i bezpieczne produkty codziennego użytku. Istnieje możliwość równoczesnego wytłaczania, laminowania i cięcia. Laminowane elementy są znacznie wygodniejsze i praktyczniejsze. Cięcie za pomocą ultradźwięków jest pozbawione włókien i zapewnia czyste, charakterystyczne wykończenie.

Ponadto miękkie powierzchnie nie ulegają uszkodzeniu podczas wytłaczania ultradźwiękowego.

Sprawdź szczegóły

Branża opakowań

Świeżość na dłużej

Technologia ultradźwiękowa sprawdza się przy zgrzewaniu opakowań żywności i innych produktów. Dzięki niezawodnej precyzji są szczelnie zamknięte, lepiej chronione i dłużej zachowują świeżość.

Zgrzewarka ultradźwiękowa, to ekonomiczniejsza i wydajniejsza alternatywa dla innych metod łączenia opakowań.

Sprawdź szczegóły

Branża medyczna

Zdrowie i bezpieczeństwo

Technologia zgrzewania ultradźwiękowego jest niezastąpiona przy produktach medycznych, gdzie konieczne jest spełnianie restrykcyjnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa elementów. Zgrzewanie zapewnia szczelność, wytrzymałość, minimalne generowanie cząstek i stabilność procesu produkcji.

Spawanie ultradźwiękowe pozwala na precyzyjne monitorowanie procesu i identyfikowalność, a także gromadzenie danych na przyszłość.

Sprawdź szczegóły

Pozostałe branże

Nieskończone możliwości

Dzięki swojej niezawodności i szybkości, ultradźwięki mają szerokie zastosowanie w budownictwie, gdzie są pomocne w spawaniu komponentów wykorzystywanych do zabezpieczania i utwardzania gruntu.

Technologia ultradźwiękowa ułatwia precyzyjne łączenie elastycznych taśm syntetycznych, tworząc trwałe przestrzenne struktury podłoża ochronnego.

Sprawdź szczegóły

Potrzebujesz pomocy?

Już wiesz, że możesz na nas liczyć

Polska centralna i północna

+48 601 900 248

Polska południowa

+48 601 995 360

Podział handlowy

potrzebujesz szerszych informacji, pomocy przy inwestycji nowej linii produkcyjnej?

Nie boimy się pytań.
Porozmawiajmy.

Satysfakcja naszego Klienta ma
ogromne znaczenie.

SONICTECH ULTRASONICS
©2024 SONICTECH, all right reserved
made by: aidia multimedia

Biuro Warszawa

ul. Mokra 3c
05-092 Kiełpin k/W-wy
tel.: +48 22 213 91 61
kom.: +48 601 213 409
fax: +48 22 201 34 16

Biuro Wrocław

ul. Parafialna 21
52-233 Wrocław
tel.: +48 71 735 18 58
kom.: +48 601 995 360

UWAGA! Strona internetowa SONICTECH Ultrasonics wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Klauzula informacyjna - szczegóły

Akceptuję