Kariera

Jesteśmy przekonani, że w warunkach dzisiejszej gospodarki przedsiębiorstwo jest w stanie przetrwać tylko wtedy, gdy postawi na inwestycje w rozwój intelektualny, wiedzę, doświadczenie i najwyższy poziom kompetencji swoich pracowników. Fundamentem SONICTECH Ultrasonics są wysokiej klasy urządzenia, będące wynikiem współpracy zmotywowanego i w pełni zaangażowanego zespołu inżynierów.
Jestesmy świadomi, że za rozwojem firmy stoją przede wszystkim ambitni ludzie. W związku z ciągłym i dynamicznym...

Warto wiedzieć więcej

Pytania i odpowiedzi

Co to są ultradźwięki?

Ultradźwięki są falami dźwiękowymi o częstotliwości między 16 kHz i 1 GHz. Człowiek ich nie słyszy, ale są namacalne podczas dotykania narzędzia spawalniczego i mają szerokie zastosowanie w warunkach przemysłowych. Wibracje ultradźwięków występują pod postacią fal podłużnych zmieniających się w ciepło i są w stanie zmienić kształt tworzyw sztucznych oraz spowodować tarcie między cząsteczkami. Te procesy umożliwiają precyzyjne cięcie, lutowanie, oczyszczanie i łączenie elementów o różnych kształtach i fakturach. Warto zaznaczyć, że częstotliwości ultradźwiękowe między 20 a 35 kHz nie są szkodliwe dla ludzi oraz zwierząt.


Więcej…

Jak przebiega zgrzewanie ultradźwiękami?

Łączenie ultradźwiękowe materiałów termoplastycznych jest technologią zgrzewania wykorzystującą mechaniczne wibracje do generowania ciepła z powodu tarcia molekularnego. Niezastąpionym elementem jest sonotroda będąca narzędziem do spawania, przenoszącym wibracje na komponent. Te wibracje powodują poruszanie się molekuł w plastiku, który staje się miękki i zaczyna topnieć. Dzięki temu komponenty są spajane lub dopasowane do kształtu połączenia. Po krótkim czasie utrzymywania pod ciśnieniem są one trwale połączone molekularnie.

Czy potrzebuję technologii ultradźwiękowej w swoim procesie produkcyjnym?

Tak, jeśli zależy Ci na szybkich procesach oraz powtarzalnych efektach spawania. Jednak nie jest to technologia dla każdej firmy. Najlepszą jakość pod względem wytrzymałości, szczelności i estetyki otrzymuje się wtedy, gdy materiały części i konstrukcji są odpowiednie dla procesu ultradźwiękowego. Technologia ultradźwiękowa polecana jest przy produkcji wielkoseryjnej, szczególnie w przemyśle motoryzacyjnym, elektrycznym, medycznym, opakowaniowym i higienicznym. Zapewnia ekonomiczne, estetyczne, czyste, wygodne, i co najważniejsze trwałe łączenie komponentów.

Czy Sonitech gwarantuje klientowi wsparcie?

Oczywiście, naszym klientom zapewniamy specjalistyczną pomoc zarówno w doborze odpowiedniego urządzenia, jak i doradztwo w zakresie napraw, konserwacji, kalibracji sprzętu i aktualizacji oprogramowania. Oferujemy również serwis pogwarancyjny.

Potrzebujesz pomocy?

Już wiesz, że możesz na nas liczyć

Polska centralna i północna

+48 601 900 248

Polska południowa

+48 601 995 360

potrzebujesz szerszych informacji, pomocy przy inwestycji nowej linii produkcyjnej?

Nie boimy się pytań.
Porozmawiajmy.

Satysfakcja naszego Klienta ma
ogromne znaczenie.

SONICTECH ULTRASONICS
©2019 SONICTECH, all right reserved
made by: aidia multimedia

Biuro Warszawa

ul. Mokra 3c
05-092 Kiełpin k/W-wy
tel.: +48 22 213 91 61
kom.: +48 601 213 409
fax: +48 22 201 34 16

Biuro Wrocław

ul. Parafialna 21
52-233 Wrocław
tel.: +48 71 735 18 58
kom.: +48 601 995 360

UWAGA! Strona internetowa SONICTECH Ultrasonics wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Klauzula informacyjna - szczegóły

Akceptuję